RSS feed for Chris
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Escape from Planet Earth

Escape from Planet Earth

2013
×
Edit this entry  
24
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Paperman

Paperman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Head Over Heels

Head Over Heels

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Adam and Dog

Adam and Dog

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
21
Prometheus

Prometheus

2012
×
Read prior review Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Super 8

Super 8

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Surviving the Holidays with Lewis Black

Surviving the Holidays with Lewis Black

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Ca$h

Ca$h

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantom Racer

Phantom Racer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry