Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Muscles & Mayhem: An Unauthorized Story of American Gladiators

Muscles & Mayhem: An Unauthorized Story of American Gladiators

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Salt

Salt

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beau

Beau

2011
×
★★★★★
Edit this entry