Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sommore: Queen Chandelier

Sommore: Queen Chandelier

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dead Friends

Dead Friends

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lavell Crawford: The Comedy Vaccine

Lavell Crawford: The Comedy Vaccine

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Regen

Regen

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lilith & Eve

Lilith & Eve

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
GANTZ:O

GANTZ:O

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Plane

Plane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry