Sort by

Chris has logged 47 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Wanted

Wanted

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Killers

Killers

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Indian in the Cupboard

The Indian in the Cupboard

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
08
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★
Edit this entry  
17
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★
Edit this entry  
18
The Libertine

The Libertine

2004
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
Robots

Robots

2005
×
★★
Edit this entry  
28
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Read prior review Edit this entry  
01
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★
Edit this entry  
01
Vampires

Vampires

1998
×
★★
Edit this entry  
06
The Replacement Killers

The Replacement Killers

1998
×
★★
Edit this entry  
24
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★
Edit this entry  
30
Leap of Faith

Leap of Faith

1992
×
★★
Edit this entry  
12
Shocker

Shocker

1989
×
★★
Edit this entry  
17
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Edit this entry  
09
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Edit this entry