Sort by

Chris has logged 405 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Drowning Pool

The Drowning Pool

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thing About Pam

The Thing About Pam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Infinite Storm

Infinite Storm

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stucco

Stucco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Love Story

A Love Story

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ritual

The Ritual

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
EMBARGO

EMBARGO

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bushworld Adventures

Bushworld Adventures

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bushworld Adventures

Bushworld Adventures

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parent Teacher

Parent Teacher

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Robbery

The Robbery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Catastrophe

Catastrophe

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
David

David

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Katt Williams: The Pimp Chronicles Pt. 1

Katt Williams: The Pimp Chronicles Pt. 1

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry