Sort by

Chris has logged 378 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Think This Is the Closest to How the Footage Looked

I Think This Is the Closest to How the Footage Looked

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tunnel

The Tunnel

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
time for sushi

time for sushi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
late for meeting

late for meeting

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Going to the Store

Going to the Store

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't

Don't

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry