Sort by

Greg has logged 364 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Together

Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gracies and the Birth of Vale Tudo

The Gracies and the Birth of Vale Tudo

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Champions

National Champions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Buy It Now

Buy It Now

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Fat Wreck

A Fat Wreck

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Break Down: A Film About Jawbreaker

Don't Break Down: A Film About Jawbreaker

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Women Is Losers

Women Is Losers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tramp and the Dictator

The Tramp and the Dictator

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry