• Spring Awakening: Those You've Known

  • Licorice Pizza

    ★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • The Guilty

  • The French Dispatch

  • Bo Burnham: Inside

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • The Dig

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Trial of the Chicago 7

  • This Is Paris

  • Nomadland

  • Class Action Park

  • Normal People

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Unabomber: In His Own Words

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • Official Secrets

    ★★★

  • The Souvenir

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • A Shoe Addict's Christmas

  • Maniac

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★½

  • Beautiful Boy

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • Grandmother's Gold

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • A Very English Scandal

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★