• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Tenet

  • TFW No GF

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★

  • Twisted Pair

    ½

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Nun

    ½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • A-X-L

    ★★

  • Slender Man

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • The First Purge

  • Uncle Drew

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Action Point

  • Tag

    ★★★½