Sort by
  • Blonde

    ★½

  • Solitary

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Man on the Edge

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Cinderella

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

  • The Voyeurs

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Spirit Untamed

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Rhubarb

    ½

  • Normal People

  • The Last Dance

  • Mulan

    ½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Road to Roma

  • The Father

    ★★★★