Sort by

Kieran has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
In My Blood It Runs

In My Blood It Runs

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★½
Edit this entry  
14
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pokémon: The Rise of Darkrai

Pokémon: The Rise of Darkrai

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Edit this entry