Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
Read the review Edit this entry  
10
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Our Father

Our Father

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Are you lost in the world like me?

Are you lost in the world like me?

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
22
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry