Jeremy has logged 13 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry