Sort by
  • Glass Onion

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★★

  • See How They Run

  • Alam

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • TÁR

  • Not Okay

  • Nope

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Cry of Granuaile

  • The Batman

  • The Quiet Girl

  • Watcher

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • The 355

  • The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

  • Open Shutters

    ★★★★★

  • Encanto

  • Squid Game

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Raya and the Last Dragon

  • The Scary of Sixty-First

  • The Dig

  • The White Tiger

  • Pretend It's a City

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Wolfwalkers

  • I Care a Lot

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

  • Tenet

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Mayor

  • Emma.

  • Minari

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Kajillionaire

  • Zola

  • Coded Bias

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Frozen II

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

  • Uncut Gems

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Varda by Agnès

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Vice

    ★★★½