• The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★