Sort by

Alec Julian Garza has logged 13 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Natural

The Natural

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry