• El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • The Nightingale

    ★★

  • The Death of Superman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Hostiles

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Atonement

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Walk the Line

    ★★★★★

  • Hide and Seek

    ★★★★★

  • Mystic River

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • In the Name of the Father

    ★★★★★

  • Night on Earth

    ★★★★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • The Sting

    ★★★★★