• Something Wild

    ★★

  • The Many Saints of Newark

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Kingpin

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Little Shop of Horrors

    ★★★★

  • From Beyond

    ★★★★

  • Dead Ringers

    ★★★

  • Training Day

    ★★★★

  • Malcolm X

    ★★★★★

  • Clown

  • Brawl in Cell Block 99

  • Raising Arizona

    ★★★★★

  • Angel Heart

    ★★★★

  • Re-Animator

    ★★★

  • The Beyond

    ★★★

  • The Wrestler

    ★★★★