• Licorice Pizza

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Torn

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★

  • WandaVision

    ★★

  • Being Bridget Jones

    ★★★★

  • The Vicar of Dibley: In Lockdown

    ★★★½

  • Timbered

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • One Red Nose Day and a Wedding

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Holmes & Watson

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

    ★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★