• Wicked

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Counting Jaws

  • Baby Sharks

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★½

  • Beauty

  • Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★

  • Prehistoric Planet

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Our Father

    ★★★

  • Sneakerella

  • Snoopy Presents: To Mom (and Dad), With Love

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Unsolved Murder of Beverly Lynn Smith

    ★★

  • Explorer: The Last Tepui

    ★★★

  • The Biggest Little Farm: The Return

    ★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Our Great National Parks

    ★★★★

  • All the Old Knives

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★★

  • Umma

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Cheaper by the Dozen

  • Better Nate Than Ever

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Chernobyl: The Lost Tapes

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Clotilda: Last American Slave Ship

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Moonfall

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • The Janes

    ★★★½

  • The Martha Mitchell Effect

    ★★★★½

  • Master

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The Royal Treatment

    ★★

  • Sex Appeal

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Brazen

    ½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Beanie Mania

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½