RSS feed for reefak

reefak has logged 49 entries for films during 2005.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
NHL: Honor & Courage: Tough Guys of the NHL

NHL: Honor & Courage: Tough Guys of the NHL

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frostbite

Frostbite

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Millions

Millions

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Almost You

Almost You

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hondo

Hondo

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
City of God

City of God

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Wonderful Wizard of Oz

The Wonderful Wizard of Oz

1910
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry and Tonto

Harry and Tonto

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ben-Hur Bonus Features

Ben-Hur Bonus Features

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ben-Hur: The Epic That Changed Cinema

Ben-Hur: The Epic That Changed Cinema

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ben-Hur: The Making of an Epic

Ben-Hur: The Making of an Epic

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Island in the Sky

Island in the Sky

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The High and the Mighty

The High and the Mighty

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Upside of Anger

The Upside of Anger

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gas

Gas

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beyond the Sea

Beyond the Sea

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Buffalo Bill

Buffalo Bill

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Training Day

Training Day

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Criminal

Criminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cathouse

Cathouse

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Control

Control

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paul McCartney's Get Back

Paul McCartney's Get Back

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry