Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★½
Edit this entry  
28
Martin

Martin

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Incredible Melting Man

The Incredible Melting Man

1977
×
★★
Edit this entry  
25
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★
Edit this entry  
24
Jess + Moss

Jess + Moss

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★
Edit this entry  
23
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
The Phantom of the Highland Park Ebell

The Phantom of the Highland Park Ebell

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★½
Edit this entry  
25
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Calls

Calls

×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★½
Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before/During/After

Before/During/After

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Way Down

Way Down

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Expiry

Expiry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Being Dead

Being Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Meteor Moon

Meteor Moon

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time in Tombstone

Once Upon a Time in Tombstone

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fake Famous

Fake Famous

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Edit this entry