Sort by

ReegansReviews has logged 91 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
Read the review Edit this entry  
27
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry