Sort by

DarM has logged 34 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Chlorophyl

Chlorophyl

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
25
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy World

Crazy World

2014
×
Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Proxima

Proxima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Obituary of Tunde Johnson

The Obituary of Tunde Johnson

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry