RSS feed for Elliot
  • Italy Possessed: A Brief History of Exorcist Rip-Offs

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Cannibal Hookers

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Pilgrim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Eli

    ★★

  • Pumpkin Dick

    ★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Candy Corn

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ½

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Hoax

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Assassinaut

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • They're Inside

    ★★

  • A.M.I.

    ★½

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★½

  • Limbus

    ★★★

  • Assimilate

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Masked Mutilator

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • New Year, New You

    ★½

  • Satan Claus Is Coming to Town

    ★★★½

  • Slay Belles

    ★★★½

  • Life-Size 2

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • It's Just A Game

    ★★

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Flesh & Blood

    ★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★

  • The Bad Man

    ★★★★

  • Malevolent

    ★½

  • The House of Violent Desire

    ★★★★