RSS feed for Evan

Evan has logged 70 entries during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Who's Gonna Love Me Now?

Who's Gonna Love Me Now?

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Week and a Day

One Week and a Day

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Freedom to Marry

The Freedom to Marry

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Laugh

The Last Laugh

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Grain of Truth

A Grain of Truth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Origin of Violence

The Origin of Violence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Disturbing the Peace

Disturbing the Peace

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Women In Sink

Women In Sink

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hackers

Hackers

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Confirmation

Confirmation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kissing Jessica Stein

Kissing Jessica Stein

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fireworks Wednesday

Fireworks Wednesday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Criminal

Criminal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry