Sort by

reelsarahmccoy has logged 406 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
Read the review Edit this entry  
31
Holiday in the Sun

Holiday in the Sun

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Read prior review Edit this entry  
24
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Under the Christmas Tree

Under the Christmas Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Read the review Edit this entry  
14
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
08
Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas

Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas

1994
×
Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
Read prior review Edit this entry  
05
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
Edit this entry  
04
Full-Court Miracle

Full-Court Miracle

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Material Girls

Material Girls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Bear

Black Bear

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
23
The Muppets

The Muppets

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
Edit this entry  
20
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
Edit this entry  
12
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
Under Wraps

Under Wraps

1997
×
Edit this entry  
29
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry