Reesiepie has logged 19 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sacro GRA

Sacro GRA

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ran

Ran

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Arne Dahl - A Midsummer Night's Dream

Arne Dahl - A Midsummer Night's Dream

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Arne Dahl: The Europe Blues

Arne Dahl: The Europe Blues

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Arne Dahl: Many Waters

Arne Dahl: Many Waters

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Arne Dahl: To the Top of the Mountain

Arne Dahl: To the Top of the Mountain

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
Arne Dahl: Bad Blood

Arne Dahl: Bad Blood

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Arne Dahl: The Blinded Man

Arne Dahl: The Blinded Man

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Falling

The Falling

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★
Edit this entry