Reesiepie has logged 18 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Punch Bowl

The Punch Bowl

1944
×
Edit this entry  
25
The Big Steal

The Big Steal

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hot Spot

The Hot Spot

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Citizen Jane: Battle for the City

Citizen Jane: Battle for the City

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stereo

Stereo

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry