Reesiepie has logged 22 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Edit this entry  
29
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
From Caligari to Hitler: German Cinema in the Age of the Masses

From Caligari to Hitler: German Cinema in the Age of the Masses

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Hitler's Hollywood

Hitler's Hollywood

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Model Shop

Model Shop

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry