reez has logged 153 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
21

21

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wish Man

Wish Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Death Wish

Death Wish

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Chappie

Chappie

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Very Ralph

Very Ralph

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Joe

Little Joe

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hala

Hala

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Must Fall

One Must Fall

2018
×
★★
Edit this entry  
05
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zeroville

Zeroville

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Haunt

Haunt

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry