• Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Language Lessons

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★★

  • One for the Road

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Stallone: Frank, That Is

    ★★★½

  • Half Brothers

    ★★★★

  • I Hate New Year's

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Getting to Know You

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Homo ErecTattoos

    ★★★★½

  • Jimi

    ★★★★½

  • The Stylist

    ★★★

  • Pilar

    ★★★★★

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Touch

    ★★★★

  • Dear Tenant

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Say My Name

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Adverse

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Jumbo

    ★★★½

  • She's In Portland

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½