• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★

  • The Knower: Younis's Return

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Infinite

    ★★★

  • Carlos Ghosn - The Last Flight

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Vault

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★½

  • Bliss

    ★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Rose Island

    ★★★★½

  • Godmothered

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Paranormal

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Cadaver

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Love and Monsters

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Hard Kill

    ½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Project Power

  • Greenland

    ★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Unhinged

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Ava

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★