Jamal has logged 50 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Tale of Two Coreys

A Tale of Two Coreys

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
TMNT

TMNT

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superman/Batman: Apocalypse

Superman/Batman: Apocalypse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Own the Room

Own the Room

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crickets

Crickets

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
One Left

One Left

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
LEGO Marvel Spider-Man: Vexed by Venom

LEGO Marvel Spider-Man: Vexed by Venom

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry