• Keep Sweet: Pray and Obey

  • Hustle

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Along for the Ride

    ★★½

  • The Tinder Swindler

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

  • Squid Game

  • Dune

  • He's All That

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Music

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Play Along

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • I Blame Society

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

  • The Turning

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Steven Universe Future

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Promised

    ★½

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • I Am Woman

    ★★★½

  • K-12

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Lockdown

  • I Am Mother

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★