Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Goody Goody Gumdrops

Goody Goody Gumdrops

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Silver Surfer

The Silver Surfer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Witch Hunt

Witch Hunt

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shadow of the Blair Witch

Shadow of the Blair Witch

2000
×
Edit this entry  
26
Dr. Death: The Undoctored Story

Dr. Death: The Undoctored Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Death

Dr. Death

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angel

Angel

1984
×
★★★
Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mummy's Little Murderer

Mummy's Little Murderer

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Maid

Maid

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Les Escaliers du Pont de l'Alma

Les Escaliers du Pont de l'Alma

1900
×
Read the review Edit this entry  
29
Distracted Blueberry

Distracted Blueberry

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thalé

Thalé

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry