Sort by

marcus has logged 14 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Capote

Capote

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry