Sort by

Sheida has logged 18 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fair Play

Fair Play

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
Read the review Edit this entry  
06
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry