• Nenjuku Needhi

    ★★★

  • 12th Man

  • Ayngaran

    ★★★½

  • Don

    ½

  • Saani Kaayidham

    ★★★

  • Koogle Kuttappa

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Kaathuvaakula Rendu Kaadhal

    ½

  • K.G.F: Chapter 2

    ½

  • Taanakkaran

    ★★★

  • Selfie

    ★★★

  • Manmatha Leelai

    ½

  • Idiot

    ★★★

  • Morbius

  • RRR

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ½

  • Maaran

    ½

  • Radhe Shyam

    ½

  • Etharkkum Thunindhavan

    ½

  • Hey! Sinamika

  • Valimai

    ½

  • The Batman

    ★★★

  • Vilangu

    ★★★½

  • Veerapandiyapuram

    ★★

  • FIR

    ★★½

  • Uncharted

    ½

  • Mahaan

    ★★★

  • Veerame Vaagai Soodum

    ★★

  • Pandrikku Nandri Solli

    ★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Sila Nerangalil Sila Manidhargal

    ★★★½

  • Mudhal Nee Mudivum Nee

    ★★★

  • Theal

  • Naai Sekar

    ★★½

  • Putham Pudhu Kaalai Vidiyaadhaa

  • Enna Solla Pogirai

  • Kombu Vatcha Singamda

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Anbarivu

    ½

  • Tamil Rockers

    ½

  • Velan

    ½

  • Plan Panni Pannanum

    ½

  • Anandham Vilayadum Veedu

    ★★

  • Writer

    ★★★½

  • Thalli Pogathey

    ½

  • WWW

  • The Silent Sea

    ★★★

  • Blood Money

    ½

  • Minnal Murali

    ★★★

  • Atrangi Re

    ½

  • Rocky

    ★★★½

  • 83

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Anti Indian

    ★★½

  • 3:33

  • Murungakkai Chips

    ½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Jail

    ★½

  • Bachelor

    ★★½

  • Akhanda

    ½

  • Rajavamsam

    ½

  • Sivaranjiniyum Innum Sila Pengalum

    ★★★½

  • Maanaadu

    ★★★½

  • Kadaseela Biriyani

    ★★★

  • Jango

    ½

  • Sabhaapathy

  • Pon Manickavel

    ½

  • Home Sweet Home Alone

  • Red Notice

    ½