Sort by

Rehan has logged 42 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Murungakkai Chips

Murungakkai Chips

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Sivaranjiniyum Innum Sila Pengalum

Sivaranjiniyum Innum Sila Pengalum

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blood Money

Blood Money

2021
×
½
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
½
Edit this entry  
26
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Koodi Vazhnthal Kodi Nanmai

Koodi Vazhnthal Kodi Nanmai

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Aa Intlo

Aa Intlo

2009
×
½
Edit this entry  
12
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thodari

Thodari

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Em Magan

Em Magan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Uthama Puthiran

Uthama Puthiran

2010
×
★½
Edit this entry  
08
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Mundasupatti

Mundasupatti

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Rum

Rum

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sivakumarin Sabadham

Sivakumarin Sabadham

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Panchatanthiram

Panchatanthiram

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shakti

Shakti

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rudra Thandavam

Rudra Thandavam

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Subramaniapuram

Subramaniapuram

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
MGR Magan

MGR Magan

2021
×
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Pei Mama

Pei Mama

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Velaiyilla Pattathari

Velaiyilla Pattathari

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Saaho

Saaho

2019
×
½
Edit this entry  
27
K.G.F: Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
½
Read the review Edit this entry