Sort by

reibureibu has logged 116 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
Edit this entry  
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Rage

Rage

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Mission

The Mission

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Retribution

Retribution

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Edit this entry  
28
Detachment

Detachment

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Queen of Diamonds

Queen of Diamonds

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Swept Away

Swept Away

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Strawberry and Chocolate

Strawberry and Chocolate

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
White Hunter, Black Heart

White Hunter, Black Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Electra, My Love

Electra, My Love

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
½
Edit this entry  
19
Dance With Me

Dance With Me

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★½
Edit this entry