Reinier_Zouw has logged 43 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Safe

Safe

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
God Bless America

God Bless America

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lore

Lore

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★½
Edit this entry  
23
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
21
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Obsession

Obsession

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Desperado

Desperado

1995
×
★★
Edit this entry  
11
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Limits of Control

The Limits of Control

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ága

Ága

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry