Sort by

Reinier_Zouw has logged 52 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
Himizu

Himizu

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gothika

Gothika

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Domino

Domino

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bros Before Hos

Bros Before Hos

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
RE:BORN

RE:BORN

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Sky Crawlers

The Sky Crawlers

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★
Edit this entry  
17
Cross the Line

Cross the Line

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Seobok: Project Clone

Seobok: Project Clone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Me and Me

Me and Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Isle

The Isle

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Martin

Martin

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Caveat

Caveat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Woman of the Photographs

Woman of the Photographs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ömer the Tourist in Star Trek

Ömer the Tourist in Star Trek

1973
×
Edit this entry  
11
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★
Edit this entry  
10
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slate

Slate

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Assassination

Assassination

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Memories

Memories

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Over Your Dead Body

Over Your Dead Body

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
The Town

The Town

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Battles Without Honor and Humanity

Battles Without Honor and Humanity

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry