Sort by

al paciknows has logged 31 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lift Boy

The Lift Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Fabric Of Football: Arsenal

The Fabric Of Football: Arsenal

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Maid

Call Me by Your Maid

2018
×
Edit this entry  
20
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Art of Style: Jean Cocteau

Art of Style: Jean Cocteau

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clown

Clown

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Salons At The Seaside

Three Salons At The Seaside

1994
×
Edit this entry  
09
Becoming

Becoming

2020
×
Edit this entry  
08
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry