Sort by

Réka has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry