• News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★½

  • Fatman

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Welcome to Sudden Death

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The Fandom

    ★★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Frank & Zed

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Assassins

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Blood Vessel

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • VHYes

    ★★★★