Sort by

RelaxingDragon has logged 66 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cimarron

Cimarron

1931
×
★★★
Edit this entry  
29
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
28
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Obsession

Obsession

1976
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mirage

Mirage

1965
×
★★★★
Edit this entry  
27
Porno

Porno

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★½
Edit this entry  
26
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Around the World in Eighty Days

Around the World in Eighty Days

1956
×
★★★
Edit this entry  
24
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★
Edit this entry  
22
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Broadway Melody

The Broadway Melody

1929
×
★★½
Edit this entry  
20
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★½
Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Enemies Closer

Enemies Closer

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★
Edit this entry  
18
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rising Sun

Rising Sun

1993
×
★★
Edit this entry  
15
A Bridge Too Far

A Bridge Too Far

1977
×
★★★★
Edit this entry  
14
Entrapment

Entrapment

1999
×
★★½
Edit this entry  
14
Kickboxer: Retaliation

Kickboxer: Retaliation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kickboxer: Vengeance

Kickboxer: Vengeance

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Welcome to Sudden Death

Welcome to Sudden Death

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Universal Soldier: The Return

Universal Soldier: The Return

1999
×
★★
Edit this entry  
12
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★
Edit this entry  
12
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Edit this entry