• Cry Macho

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Dune World

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★★

  • Beware! The Vanishing Family

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Rogue Hostage

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Naked Singularity

    ★★★

  • Sanctuary

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Doll Face

    ★★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Sentinelle

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★½

  • Just Beyond the Trees

  • Breach

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Songbird

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Maat Means Land

  • Smiley Face Killers

    ★★★

  • Dark October

    ★★★

  • Anno 6G CE

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Torn from Innocence

    ★★★

  • Death of Me

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • Still Processing

  • Nomadland

    ★★

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • Beckman

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • Rogue

    ★★★½

  • Fight of Fury

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Day of Destruction

    ★★★★

  • Money Plane

    ★★★★

  • The Goocher

    ★★★½

  • Sniper: Assassin's End

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Variant

    ★★★½

  • Capone

    ★★★★

  • s01e03

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Inventing the Future

    ★★★½