remdwgakahooey has logged 737 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Executive Koala

Executive Koala

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune World

Dune World

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Doll Face

Doll Face

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beware! The Vanishing Family

Beware! The Vanishing Family

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tragedy of Man

The Tragedy of Man

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Future War

Future War

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Terror Toons

Terror Toons

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Glimmer Man

The Glimmer Man

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Watching the Detective

Watching the Detective

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Party

The Last Party

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Journey to the West: The Demons Strike Back

Journey to the West: The Demons Strike Back

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mondo New York

Mondo New York

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Going South

Going South

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Future Shock

Future Shock

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
Recoil

Recoil

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Date Movie

Date Movie

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fatal Instinct

Fatal Instinct

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bonehill Road

Bonehill Road

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Night Owl

Night Owl

1993
×
★★½
Edit this entry  
18
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
China Strike Force

China Strike Force

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rave Macbeth

Rave Macbeth

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dreaming the Reality

Dreaming the Reality

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dinosaur Babes

Dinosaur Babes

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
Murda Muzik

Murda Muzik

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ram Jaane

Ram Jaane

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
War

War

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
The Sound of Insects: Record of a Mummy

The Sound of Insects: Record of a Mummy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Joe

Joe

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ju Dou

Ju Dou

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry