remdwgakahooey has logged 75 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flaming Ears

Flaming Ears

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kaatru Veliyidai

Kaatru Veliyidai

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bombay

Bombay

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wake of Death

Wake of Death

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cryptic Plasm

Cryptic Plasm

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
M

M

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Out for Blood

Out for Blood

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Final Insult

The Final Insult

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost Book Found

Lost Book Found

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Enemies Closer

Enemies Closer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Past

Black Past

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
South of the Border

South of the Border

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heavy Metal 2000

Heavy Metal 2000

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fake Blond

Fake Blond

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
BitterSweet

BitterSweet

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Six

Crazy Six

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Boogeyman

Return of the Boogeyman

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogeyman II

Boogeyman II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Spark

The Spark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Eel

The Eel

1997
×
★★★
Edit this entry  
14
A Scream from Silence

A Scream from Silence

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man Without a Map

The Man Without a Map

1968
×
★★★
Edit this entry  
13
Looker

Looker

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
Wake of Death

Wake of Death

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mystère

Mystère

1983
×
★★★
Edit this entry  
11
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Medea

Medea

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Losers

The Losers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Savage Dog

Savage Dog

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry